O společnosti

Společnost Next Finance připravuje na základě všech dostupných informací, znalostí, osobních zkušeností a kontaktů pravidelné ekonomické analýzy a prognózy.

Analytická a konzultační společnost

Next Finance s.r.o. je nezávislá analytická a konzultační společnost působící v České a Slovenské republice. Tím, že Next Finance není obchodník s cennými papíry, neumožňuje obchodování na finančních trzích, sama se nevěnuje investování a není nikterak finančně provázána s jinou společností, je zcela nezávislá a nabízí objektivní analýzy. Její analytický tým každý den sleduje vývoj v ekonomice a na finančních trzích. Na základě všech dostupných informací, znalostí, osobních zkušeností a kontaktů pak připravuje pravidelné analýzy,prognózy a investiční strategie, které e-mailem distribuuje svým klientům z řad velkých institucionálních klientů i drobných investorů. Ať už se zajímáte o obchodování s akciemi online, devizové kurzy nebo třeba obchodování s elektřinou, každý najde ten správný produktový balíček.

V ČR analýzy společnosti Next Finance s.r.o. pravidelně využívá například 7 z 10 nejvýznamnějších firem v zemi (dle žebříčku Czech Top 100), 13 bank, 6 ministerstev,7 krajů a tak dále.

Naše výhledy se zaměřují s největším důrazem zejména (ale nejen) na: obchodování na bcpp, kurz koruny, kurz eura, investování do akciových a dalších fondů nebo třeba úrokové sazby. Celkový záběr analýz je však mnohem širší.

Informace pro investiční rozhodování i finanční řízení

Drobní akcionáři mohou ve svých produktech sledovat, jak se jim např. zhodnocují úspory. Na základě naší prognózy mohou ve správnou chvíli změnit investici či investiční instrument tak, aby se při výkyvech finančních trhů jejich úspory neznehodnotily. Mohou se rozhodnout, zda již nastal čas pro obchodování na burze, investice do zlata nebo třeba investice do nemovitostí. Neposkytujeme klasické individuální investiční doporučení typu „kupte“ nebo „prodejte“, protože nejsme investiční poradci; my poskytuje ty nejlepší informace, výhledy a profesionální analýzy, aby naši klienti mohli o své investici rozhodovat sami.

Velcí investoři (podniky, finanční instituce) využívají našich produktů ke zhodnocení svých investic nebo k řízení svých finančních rizik např. skrze vhodně zvolené zajištění. Zajímá Vás, kdy dojde k oslabení koruny, posílení dolaru, nebo Vás zajímá výhled kurzu eura? Naše výhledy aktualizujeme každý den. Veškeré analýzy a prognózy jsou navíc doplněny o osobní konzultace. Klient tak má možnost po telefonu či mailu konzultovat přesné načasování obchodu.

Kromě toho společnost Next Finance připravuje i individuální analýzy a prognózy šité klientovi na míru. Ty lze využít nejen při investování na finančních trzích, ale i při přípravě rozpočtů a strategických podnikatelských plánů.

Finanční výhledy spíš než popis minulosti

Cílem společnosti Next Finance je přinášet svým klientům kvalitní nezávislé analýzy a prognózy finančních trhů které jim umožní nejen minimalizovat rizika a rozhodovat o zajištění, ale odhalí jim i nové investiční příležitosti, ať už jde např. o akciový trh, akciové fondy, devizový kurz, investice do ropy nebo třeba investice do zlata. Na rozdíl od jiných analytických týmů se tým analytiků Next Finance nezaměřuje primárně na popis minulosti, ale na předpověď nejpravděpodobnějšího scénáře budoucnosti. Minulost investoři znají a její znalost na rozdíl od znalosti budoucnosti negeneruje zisky.

Přesnost našich prognóz oceňují dokonce i banky, které sice mají své vlastní analytické týmy, ale přesto využívají naše prognózy! V porovnání s ostatními domácími společnostmi je výhodou Next Finance výrazné zaměření na finanční trh – vždy hledíme na to, aby námi poskytované informace nebyly pouze zajímavé, ale především byly relevantní pro finanční řízení podniku nebo pro investování na finančním trhu. Oproti zahraničním prognostikům má Next Finance navrch v perfektní znalosti domácích souvislostí a personálních vazeb, které například londýnští analytici mít nemohou.

Analytický tým

V čele analytického týmu stojí Markéta Šichtařová. Ona je svými přesnými prognózami a analýzami známa mnoho let. Již v roce 2001 byli společností B.I.G oceněni za nejpřesnější prognózu úrokových sazeb. Analytický tým společnosti Next Finance byl navíc vyhodnocen v soutěži prognostiků v časopise Ekonom 1/2006 jako nejlepší v prognóze kurzu koruny k euru a úrokových sazeb. Jejich průměrná chyba při prognóze na šest měsíců dopředu byla u kurzu koruny k euru v roce 2005 jen 0,07 % (tedy zhruba 2 haléře). V prognóze koruny jsme dlouhodobě na absolutní špici.

Díky prognostickým úspěchům patří analytický tým Next Finance k několika málo analytickým pracovištím v zemi, k jejichž výhledům kurzů, úrokových sazeb i makroekonomických indikátorů pravidelně přihlíží Ministerstvo financí při sestavování státního rozpočtu a Česká národní banka při nastavování svých úrokových sazeb. Markéta Šichtařová se do povědomí veřejnosti dostala díky mnoha odborným článkům o financích, citacím a interview v domácích a zahraničních médiích, jejichž celkový počet u obou dohromady jen od roku 2002 přesáhl 10 tisíc. Jen odborných ekonomických článků bylo přitom několik set.

V letech 2006 a 2007 byla Markéta Šichtařová zároveň vedoucí týmu ekonomických poradců ministra financí ČR.

Stále nové modely

Náš analytický tým se neustále rozrůstá. Analytici na sobě neustále pracují a své praktické dovednosti doplňují o rozrůstající se teoretické zázemí. Vyvíjí stále nové ekonometrické modely zejména s důrazem na kurz koruny, kurz eura, kurz dolaru, kurz libry, prognózu inflace, akciové indexy a cenu ropy.

Není možné, aby zanedbávali vývoj na akademickém poli. Markéta Šichtařová zároveň má všechny dostupné makléřské zkoušky pro obchodování na finančních trzích, správu portfolia i pro obchodování s finančními deriváty. Obdobně své tituly doplňují i další členové analytického týmu.


Naše klíčové produkty

Vyzkoušejte na 90 dní zdarma

Informační balíčky

Stručné, výstižné, i pro laiky srozumitelné analýzy a výhledy každodenně na Váš stůl. Shrnutí toho hlavního: měnové kurzy, makroekonomika, úrokové sazby či akcie.

více informací

Přednášky šité na míru

Uděláme pro Vaše zaměstnance či obchodní partnery přednášku na ekonomické téma: energie, nemovitosti, měny a další.

více informací

Analýzy šité na míru

Vypracujeme pro Vás analýzu ekonomického problému, který přímo Vás zajímá.

více informací